Обухівський суд вже вдруге відмовив прокуратурі у поверненні в комунальну власність 2,6 гектарів пляжу в елітному Козині. Про це повідомляє «Судовий репортер».
Пікантності цій буденній ситуації додає те, що 0,25 га спірної землі належить народному депутатові від «Народного Фронту» Олександру Присяжнюку.
Ділянки він придбав у 2011 році, за часів президентства Віктора Януковича.

У послужному списку Присяжнюка-старшого також посади заступника голови СБУ, заступника міністра внутрішніх справи, голови правління ДАК «Чорноморнафтогаз».
Щодо Присяжнюка-молодшого, то він з Арсенієм Яценюком міг вперше перетнутися ще у 2007, коли працював у секретаріаті міністра закордонних справ. Далі Олександр Присяжнюк, згідно з офіційною біографією, працював у компанії «Нафтогаз Україна», а також значився депутатським помічником Яценюка в парламенті 6 скликання.
Але повернімось до питань земельних.
Йдеться про колишній пляж санаторію «Жовтень» ЗАТ «Укрпрофоздоровниця». У березні 2010, через десять днів після того, як Присяжнюк-старший став губернатором Київщини, санаторій написав заяву, що 4,4 га пляжу йому не потрібно.
Земля була комунальна і перебувала в оренді. Договір оренди змінили і «зайві» гектари зарахували в запас Обухівської селищної ради. Підкреслимо, що після цієї добровільної відмови санаторій фактично втратив доступ до води.
Уже в травні 2010 селищна рада відвела 1,6 га пляжу у постійне користування Київській Митрополії Української Православної Церкви для будівництва заміської резиденції предстоятеля церкви.
Решту землі близько 2,6 га за класичною схемою безплатно роздали у власність 22 громадян. Далі ділянки поміняли власників. В кінці 2011 дві з них купив син тодішнього губернатора області, а сьогодні нардеп від «Народного Фронту», Олександр Присяжнюк.
У квітні 2015 заступник прокурора Обухівського району вперше подав позов про витребування землі 2,6 га землі в Козині у комунальну власність.
За версією прокуратури, ділянки розташовані у 100-метровій прибережній смузі Дніпра.
За версією прокуратури, ділянки розташовані у 100-метровій прибережній смузі Дніпра.
Однак представник селищної ради повідомив, що ділянки розташовані в межах смт Козин, на березі водоскидного каналу, який з’єднаний з Канівським водосховищем річки Дніпро, а тому розмір та межі прибережної захисної смуги спеціально розроблявся з урахуванням містобудівної документації та конкретних умов.
Згідно з проектом «ВО «Габіони України», ділянки розташовані в зоні прибережної заплави Дніпра на березі каналу, який з’єднаний з Канівським водосховищем, і прибережна захисна смуга становить 25 метрів.
У травні 2015 прокуратура позов програла. У вересні 2015 Апеляційний суд залишив рішення без змін. У грудні 2016 Вищий спецсуд повернувсправу на новий розгляд.
У листопаді 2017 Обухівський суд виніс нове рішення: так, земля відведена незаконно, але прокурор запізно звернувся із позовом.
Суду представили негативний висновок експертів щодо проекту, яким встановлювалась прибережна захисна смуга. У висновку йшлося, що на підставі даного документа взагалі не могла бути встановлена прибережна захисна смуга, оскільки це був проект будівництва, а не проект землеустрою.
Суду представили негативний висновок експертів щодо проекту, яким встановлювалась прибережна захисна смуга. У висновку йшлося, що на підставі даного документа взагалі не могла бути встановлена прибережна захисна смуга, оскільки це був проект будівництва, а не проект землеустрою.
Суд не побачив проблеми у тому, що земля була перепродана, оскільки поставив під сумнів добросовісність нових власників.
«Відповідачі в силу зовнішніх об`єктивних видимих характерних для земель водного фонду природних ознак (наявності річки Дніпро, її берегових ліній, прибережно-захисних смуг) знали або могли знати про те, що земля водного фонду вибула з володіння держави з порушенням вимог закону, що ставить їх добросовісність під час набуття земельної ділянки у власність під сумнів», – йдеться у рішенні суду.
Але суд вирішив, що прокуратура пропустила 3-річний строк позовної давності. На думку суду, цей строк почався ще у 2010, коли відбулася передача земля. Хоча прокурор стверджував, що йому стало відомо про порушення тільки після опрацювання кримінального провадженняу 2012 році. Тобто прокурор дізнався у 2012, а позов подав у 2015? Якось слабувато виглядає така прокурорська принциповість.
Відтак у декларації нардепа від «Народного Фронту» Присяжнюка і далі будуть красуватися дві земельні ділянки у Козині. Придбані, як вирішив суд, незаконно, але які прокуратура спізнилась повернути у комунальну власність.